8 marca 2020 roku

II Niedziela Wielkiego Postu- Niedziela Ad Gentes

 Tradycją stało się już, że II Niedziela Wielkiego Postu w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Ad Gentes.  Jest to dzień modlitwy, postu, a także solidarności z misjonarzami. W tym roku odbywa się on pod nazwą; „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.

Codziennie w mediach nadawane są przeróżne informacje z kraju i ze świata. Niestety  wojny, kataklizmy, ataki terrorystyczne, niesprawiedliwość, choroby i przemoc nie są niczym nam obce. 
Jednak w tym całym złu możemy doszukać się także tych dobrych wiadomości, które nie są krzykliwe, ale bardzo wartościowe  Prawda jest taka, że powinniśmy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia  niesionego przez chrześcijan, dającego nadzieję ubogim i potrzebującym, tym którym brak wsparcia duchowego, jak i również materialnego. Każdy misjonarz staje się niejako świadkiem nadziei, która nie przemija, a może nawet tym który pomaga zbudować ludziom lepszą przyszłość?

Dają świadectwo miłosiernej i czułej miłości Boga.  W tym wyjątkowym dniu, ale nie tylko pomagajmy misjom modlitwą oraz ofiarami, które pozwalają wszystkim misjonarzom pełnić tą posługę.

Konferencja Episkopatu Polski w dn. 22-24 września 2005 r. postanowiła, że ofiary, które są zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Komentarze są wyłączone.