24 marca 2019 roku

III Niedziela Wielkiego Postu

Jak dobry jest Pan Bóg? On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za grzechy nasze     i całego świata.  Chrystus pragnie wlać swoją miłość w serca wszystkich nas.  Właśnie dzisiaj Jezus przypomina nam o potrzebie nawracania, przyjścia do Niego. Bóg jest cierpliwy, miłosierny i łaskawy, czeka na nas.  On wykonuje 99 kroków do nas, ale ten jeden, ostatni, najważniejszy należy do nas. To od nas zależy co z nim zrobimy. Jeżeli przyjmiemy ten wielki dar od Ojca Niebieskiego, potrafimy rozświetlić miłością całe nasze życie, dzieląc się tym z innymi.

24 marca jest także Dniem Modlitwy i Pamięci o Misjonarzach i Męczennikach.  Ustanowił go w 1993 roku Młodzieżowy Ruch Misyjny we Włoszech, istniejący i działający w ramach tamtejszych Papieskich Dzieł Misyjnych. Na jego obchody wybrano 24 marca dla upamiętnienia zamordowania w tym właśnie dniu w 1980 r. arcybiskupa San Salvadoru – Oscara Arnulfo Romero. 

„Najmilsza Mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć Moją i zaufała Mi zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi”

Dzienniczek św. Siostry Faustyny

Komentarze są wyłączone.