Makulatura

Od ponad roku Referat Misyjny Diecezji Rzeszowskiej podjął akcję zbiórki makulatury na studnie w Czadzie. Wybraliśmy ten kraj ponieważ właśnie tam pracuje jeden z naszych misjonarzy ks. Edward. Już ponad 30 parafii i instytucji włączyło się w tę zbiórkę, a w niektórych parafiach kontener na makulaturę jest dostępny przez cały rok (Rzeszów: parafia św. Rocha, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, Strzyżów – parafia św. Józefa Sebastiana Pelczara)
Są dwa sposoby przystąpienia do tej akcji:

  1. Jeśli jakaś instytucja, parafia, wspólnota dysponuje miejscem, gdzie można by postawić kontener, to wystarczy skontaktować się z Referatem Misyjnym i wyrazić chęć przystąpienia do tej inicjatywy.
  2. Jeśli nie posiadamy wystarczającego miejsca na kontener, można zebrać makulaturę w jakimś dostępnym pomieszczeniu i kiedy jest już zgromadzona poinformować nas, a wtedy wyślemy specjalny samochód, który przyjedzie zabrać zgromadzone materiały.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy czy to jednorazowo czy już wielokrotnie włączyli się w naszą pomoc misjom. Bóg zapłać.