15 sierpnia 2019 roku 

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 

Dzisiaj świętujemy wielką tajemnicę; tajemnicę, która przynosi radość i nadzieje. To właśnie w Maryi widzimy cel, do którego zmierzają wszyscy ludzie, którzy swoje życie potrafią związać z Jezusem, którzy idą za nim tak, jak szła Maryja .  To Święto przypomina nam o naszej przyszłości, o tym, że my też kiedyś staniemy przed obliczem Jezusa.  Matka Boża zachęca, abyśmy stali się odważni i wierzyli, że moc Zmartwychwstania Chrystusa może działać w każdym z nas i uczynić nas ludźmi, którzy codziennie starają się żyć jakby już zmartwychwstali- wnosząc płomień dobra w mroki zła istniejące na świecie. 

Chyba każdy z nas powinien zadać sobie dziś kilka pytań. 

 Kim była  Maryja? Kobieta, która jest  Matką Naszego Zbawiciela, która stała się później także Jego uczennicą. Idealnie opanowała wszystkie formy miłości. Nieustannie kocha Boga,Jezusa- swego syna i wszystkich ludzi. Kocha… bo tę sztukę opanowała do perfekcji.

Ale…. Czy ja potrafię kochać?

Kim jest dla mnie Maryja jest teraz, w tym 2019 roku? Czy ja potrafię odwdzięczyć się za Jej orędownictwo?  Czy potrafię zawalczyć o Jej dobre imię?  A wreszcie; Czy potrafię stanąć w jej obronie?

Komentarze są wyłączone.