13 października 2019 roku

XIX Dzień Papieski

Już od dziewiętnastu lat, w niedziele poprzedzającą dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża w Polsce odbywa się Dzień Papieski. Pokazuje on, że są różne sposoby upamiętnienia naszego „Wielkiego Rodaka”.  Oprócz modlitwy, przypomina o tym co pozostawił nasz papież i że w sensowny sposób każdy z nas może kontynuować Jego dzieło. W tym dniu odbywają się liczne spotkania, koncerty, zawody sportowe, a nawet spektakle teatralne, które mają na celu w sposób interesujący oddać hołd ku czci Jana Pawła II.

Upodobał on sobie w szczególności młodzież, z którą łączyła go szczególna więź niezależnie od tego, czy był on ks. Karolem Wojtyłą, czy kardynałem. Nic nie zmieniło się także za Jego pontyfikatu. Słowa kierowane do młodych dodawały otuchy i zachęcały do działania.  Młody człowiek odnajdywał w Nim człowieka, który nie koloryzował wartości, nie przesuwał granic; człowieka, dla którego odniesieniem zawsze był Chrystus. W każdy Dzień Papieski idąc w ślady Karola Wojtyły/Jana Pawła II możemy wspomóc osoby, które są na początku swojej życiowej kariery, poprzez wrzucenie choćby symbolicznej złotówki do puszki, na rzecz organizowanej zbiórki pieniędzy, która zostanie przekazana na fundusz stypendialny dla młodzieży.

 

„Człowiek został stworzony dla szczęścia. Wasze pragnienie szczęścia jest więc uzasadnione. Chrystus ma odpowiedź na wasze oczekiwanie. Żąda On od was, byście Mu zaufali.”

Jan Paweł II

Komentarze są wyłączone.