18 maja 2020 roku

100 Rocznica Urodzin Św. Jana Pawła II

 

O Janie Pawle II można opowiadać godzinami, ale przecież chyba każdy zna już Jego życiorys. Historia życia, które wcale nie było usłane różami, nie było łatwe, a wręcz przeciwnie. Karol Wojtyła stracił siostrę, matkę, brata i ojca. Zdawać by się mogło, że pozostał sam, ale to nie prawda. On nigdy nie został sam-swoje życie, wszystkie swoje troski i kłopoty zawierzał Matce Najświętszej. 

Utrata bliskich była ogromnym ciosem, czasy II wojny światowej i liczne represje nie ułatwiały niczego, ale pomimo to dał sobie radę ze wszystkim. Karol Wojtyła uwielbiał wycieczki w  góry i można byłoby powiedzieć, że odzwierciedlały one Jego ziemską wędrówkę. Aby zdobyć szczyt trzeba było zaczynać od podnóża góry powoli wspinając się. Siła, chęć i samozaparcie sprawiały, że mógł przezwyciężyć przeciwności, które pojawiały się na drodze.

Ukończył seminarium duchowne i stopniowo osiągał coraz wyższe stopnie w hierarchii kościelnej, aż dotarł na Stolicę Piotrową i objął urząd papieski, stając się pasterzem wszystkich narodów i ludzi, nie tylko katolików. Potrafił nawiązać kontakt z każdym, szczególnie cenił sobie młodzież, mówiąc „Wy jesteście solą Ziemi, Wy jesteście światłem świata”.

Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki zagraniczne odwiedzając ponad 130 krajów i około 900 miejscowości. Był papieżem słowa, młodzieży, pokoju i cierpienia, a także tym , który wprowadził kościół w nowe III tysiąclecie. Jego nauczanie przeszło do historii, dziś 17 maja, dzień przed rzeczywistą datą urodzenia w całej Polsce obchodzona jest 100 rocznica urodzin Jana Pawła II- Wielkiego Polaka. 

 

 

Komentarze są wyłączone.