26 maja 2019 roku

Dzień Matki

„Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.”

Herman Auerbach

Mama….. Według słownika języka polskiego jest to kobieta, która urodziła i wychowuje dziecko. Ale czy to określenie nas satysfakcjonuje? 

Możemy zdecydowanie powiedzieć że matka to najważniejsza, najpiękniejsza oraz najtrudniejsza rola na świecie.  A więc kim jest mama?  Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać. Chyba zdecydowanie prościej byłoby zapytać się kim ona właściwie nie jest. Myślę, że większość osób pytana o to kim dl nich jest mama, odpowiedziałoby zdecydowanie, że jest ona niemal wszystkim.  Przyjaciółką, bratnią duszą, wsparciem w trudnych chwilach, najlepszym doradcą, człowiekiem, który próbuje nas zrozumieć w każdej sytuacji.

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

Józef Ignacy Kraszewski

Dlatego dziś w tym szczególnym dniu dziękujemy wszystkim mamą za wszystko co od nich dostaliśmy i dostajemy, za to, że jesteście, byłyście…. za życie, bezgraniczną miłość, szczęście, rady i wsparcie.

Życzymy Mamą wszystkiego najlepszego!!!

Komentarze są wyłączone.