6 stycznia- Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego, ale także jeden z tych wyjątkowych dni dotyczący Misji. W tym roku Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom odbędzie się pod hasłem ”Z Wieczernika, aż na krańce świata”.

Aż 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski posługuje w 99 krajach misyjnych. Możemy ich znaleźć w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, w Azji, a także Oceanii i… brrrr…mroźnej Alasce?

Pamiętajmy, że Ci wszyscy misjonarze zajmują się głoszeniem Ewangelii, przybliżaniem ludziom Boga, gromadzeniem wspólnot, ale także niosą miłosierdzie, nadzieje na lepsze jutro, oraz radość poprzez swoją bezinteresowną pomoc.  

Wspomagajmy wszystkich, którzy głoszą Słowo Boże w najodleglejszych zakątkach Świata- na jego krańcach. Otoczmy modlitwą również ludzi, którzy jeszcze nie słyszeli i nie poznali Chrystusa, ani Ewangelii.  

6 stycznia w kościołach w całej Polsce zbierana jest składka przeznaczana na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczane są na pomoc misjonarkom i misjonarzom oraz na utrzymanie Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, które przygotowuje przyszłych misjonarzy, w tym roku jest to 13 osób.  9 kapłanów diecezjalnych, 1 kapłan zakonny i 3 siostry zakonne.

Komentarze są wyłączone.