1 grudnia 2019 roku

I Niedziela Adwentu

” Adwent jest dla nas wszystkich czasem podwójnego oczekiwania. Najpierw na święta Bożego Narodzenia. Wtedy wspominamy narodzenie Chrystusa, przyjście Boga w ludzkim ciele. Z drugiej strony adwent zawsze otwiera nas na przyjście Chrystusa, które będzie na końcu czasów. Kiedy mówimy „Marana tha” (Panie przyjdź), wyrażamy naszą wiarę w Chrystusa, który odszedł do Ojca i powróci do nas w chwale”- powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak z okazji rozpoczynającego się w niedzielę adwentu

W raz z rozpoczęciem Adwentu w kościołach pojawiają się tak zwane wieńce adwentowe, znajdują się w nim  cztery świece, wraz z kolejnym tygodniem adwentu zapalana jest dodatkowa świeca, a pierwsza z nich symbolizuje przebaczenie przez Boga grzechu nieposłuszeństwa Adamowi i Ewie. 

Adwent to  nie tylko czas oczekiwania, które wiąże się z czuwaniem, to także czas wsłuchiwania się w Słowo Boże, czas radości, ufności,nadziei, a przede wszystkim czas nawrócenia.  To okres kiedy wielu z nas zadaje sobie różne pytania, a może czas postawić sobie najważniejsze pytanie, od którego wszystko zależy….

Czy naprawdę wierzysz?

Komentarze są wyłączone.