1 marca 2020 roku

I Niedziela Wielkiego Postu

Podczas Mszy Świętej w I Niedzielę Wielkiego Postu możemy usłyszeć Ewangelię Mateusza 4, 1-11 opisującą Jezusa, który po czterdziestu dniach postu był kuszony przez szatana.  Nie poddał się pokusom i  powiedział: „Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: »Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz«”

Każdy z nas wystawiany jest na różne próby, pożąda rzeczy, które jak się później okazuje nie są w ogóle istotne… W czasach gdzie toczy się nieustanna walka o pozycję, awans, majątek; zapominamy o tym, co jest naprawdę ważne. Zapominamy o Bogu, rodzinie, bliskich…. 

Miłość, czy ktoś jeszcze wie czym jest prawdziwa i bezwarunkowa miłość?  A może nawet z miłością pieniądze i prestiż są w stanie zwyciężyć? Może już nie ma prawdziwej miłości, bo z drugiej strony po co kogoś kochać, skoro wystarczają nam inne, materialne bogactwa….

Paulo Coelho powiedział „Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.” Być może miłość to jedna z najcenniejszych rzeczy, którą jeszcze mamy. Jezus oddał za nas życie, abyśmy my mogli żyć wiecznie. Pościł, modlił się, nie dał się zwieść pokusom, ofiarował się na krzyżu, a to wszystko uczynił z miłości i tego nie jest w stanie nic zastąpić. Gdyby nie właśnie ta bezwarunkowa i cudowna miłość, być może nasze życie wyglądałoby teraz zupełnie inaczej…. Nie dajmy się zwieść pokusom tego świata, nie pozwólmy na  to by przysłoniły nam to co naprawdę wartościowe. To od nas i kolejnych pokoleń zależy jak ten świat będzie wyglądał za pięć, dziesięć, czy pięćdziesiąt lat. 

„nie istnieje

miłość

nieodwzajemniona

miłość to nie

przesyłka

płatna

miłość to

dar

bezzwrotny

jeśli oczekujesz

potwierdzenia

odbioru

nie kochasz

bezwarunkowo”

 

Komentarze są wyłączone.