8 grudnia 2019 roku

II Niedziela Adwentu I Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Zdarza się, że nie jest nam łatwo zrobić coś o co proszą nas nasi bliscy- rodzice, dziadkowie, żona, mąż, dzieci. Czasami nie zrobimy  nawet najprostszej rzeczy- „A może zrobię to później….”, „Teraz mi się nie chce”, „A nie może ktoś inny tego zrobić?” I tak próbujemy uciec od powierzonego nam zadania. A czy powiedzielibyśmy tak Bogu i zrobili to o co nas prosi? 

Pełnienie woli Bożej to jedna z najtrudniejszych rzeczy.  Ale aby uzyskać pokój duszy, pokój w swoim sercu i w swoim życiu, musimy podążać za Bogiem i poddać się jego woli. Tak jak Maryja tak i my powinniśmy powtarzać „Niech Mi się stanie według Twego słowa”.

Papież Jan Paweł II mówił „W życiu i śmierci Totus tuus przez Niepokalaną”, natomiast św. Maksymilian Maria Kolbe powtarzał; „Cały świat zdobyć dla Chrystusa przez Niepokalaną”. A jaka jest nasza wiara?  Czy jest ona jak wiara Maryi; ufna, całkowicie zdana na wolę Bożą? Takiej wiary musimy pragnąć, w swoim życiu. Wiary nie opartej na żadnych kalkulacjach. Nie pytającej o to; „Co ja z tego będę miał?”.  Wszystko jest możliwe, wszystko zależy tylko od Ciebie. Jesteś kowalem własnego losu i to Ty mimo wszystko masz największy wpływ na to jak się on potoczy. 

„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”

Komentarze są wyłączone.