31 marca 2019 r. 

IV Niedziela Wielkiego Postu – „Laetare” 

„Raduj się, wesel się Jerozolimo”- zważywszy na fakt, że znajdujemy się na półmetku Wielkiego Postu, wezwanie to wydaje się niezwykłe.  A jednak w czasie pokuty słyszymy powołanie do radości. 

Nawrócenie to proces, który trwa całe życie. W nawróceniu Bóg czyni pierwszy krok, podaje nam pomocną dłoń. Wola pojednania jest Jego wolą. Jego miłosierdzie jest podstawą działań człowieka.  Na każdej Eucharystii możemy spotkać się z Miłosiernym Ojcem, który ofiarował Swojego Syna- Jezusa Chrystusa, który przez śmieć na krzyżu odkupił grzechy całego świata. Jezus oddał swoje życie za nas, abyśmy mogli narodzić się do życia z Bogiem w Królestwie Niebieskim.

Jak marnotrawny syn odchodzimy i wracamy. Wyznajemy przed Ojcem nasze grzechy, prosimy o przebaczenie, a on za każdym razem czeka na nas i cieszy się z każdego kroku, który wykonujemy ku Niemu.

„Uważam, że gdy ktoś wyrządza ci krzywdę, obie strony odczuwają ciężar wyrządzonego zła – obie strony cierpią. Przebaczenie oznacza wzięcie całego tego ciężaru na siebie.”

Veronica Roth

Przebaczenie=Miłość 

Komentarze są wyłączone.