Notice: compact(): Undefined variable: spacious_style in /home/misje/domains/misje.rzeszow.pl/public_html/wp-content/themes/cheerup/content.php on line 36
22 listopada 2020 roku
Jak naprawdę wygląda Jezus Chrystus Król Wszechświata?
Od dziecka uczono nas, że król ma koronę, berło, tron, piękne kosztowne szaty, które przyciągają wzrok i mieszka w pałacu. Być może Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata widzimy dokładnie tak jak wyglądają władcy, o których uczono nas w szkole na lekcjach historii. 
Żydzi czekali, hmmm czekali?. Właściwie to nadal czekają na Mesjasza na białym koniu, który mieczem wyzwoli ich z niewoli, ale  zamiast takiego Mesjasza na ziemi pojawił się On – król, który pokornie służy zamiast rozkazywać. Król, którego berłem stały się gwoździe, a tronem – krzyż. Król, który zamiast korony ze złota mieniącej się najdroższymi kryształami, otrzymał koronę uplecioną z cierni mieniącą się Jego krwią. Król, który zyskuje nowych poddanych nie przez siłe, lecz przez dobre, waleczne, miłosierne i zdolne do przebaczenia serce.   Król,do którego na rozmowę nie musisz czekać w kolejce, nie musisz nawet o nią prosić, On jest, czeka na ciebie w każdej chwili gotów cię wysłuchać, nie patrząc na twoje wady, majątek, pozycję, a nawet na poziom twojej pobożności.  Król, którego Królestwo nie jest z tego świata. Król, który jest drogą prawdą i życiem. On ofiarowuje swoim poddany wolną wolę, i to właśnie od ciebie zależy, czy Jezusa Chrystusa uczynisz królem swojego serca i całego życia.
Autor

Komentarze są wyłączone.