14 czerwca 2020 roku

Jedenasta niedziela zwykła 

 

Bóg dla każdego ma swój plan, ale nie zapominajmy o tym, że jesteśmy wolni i sami podejmujemy decyzje. 

Mamy różne ścieżki do wyboru otrzymujemy powołanie od Boga, ale to my decydujemy co dalej z tym zrobimy. Nie zależnie od tego czy wybierzemy kapłaństwo, zakon, małżeństwo, a może nawet misje, każda z tych dróg wymaga poświęceń, wyrzeczeń i zrozumienia drugiego człowieka. Chociaż wydawać by się mogło, że to wszystko jest zupełnie inne to nie do końca tak jest. Te drogi mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się nam wydawać.  Wiara to Boży dar, który możemy wzbudzać w sercach innych poprzez świadectwo własnego życia. 

28 maja 2020 roku w Centrum Formacji Misyjnej odbyła się uroczystość wręczenia krzyży misyjnych trzynastu misjonarkom i misjonarzom, którzy wkrótce wyruszą na misyjne szlaki dołączając do 1903 misjonarek i misjonarzy z Polski. Nie jest łatwo realizować powołanie misyjne, gdy trzeba zostawić całe dotychczasowe życie, ktoś mógłby powiedzieć, że każde powołanie wymaga pozostawienia rodziców, rodzeństwa, domu i wielu innych rzeczy, ale zauważmy, że nawet zostając księdzem, zakonnikiem, siostrą zakonną, żoną, czy mężem ci rodzice, przyjaciele, jednak gdzieś w pobliżu są. Misje wymagają chyba największych poświęceń, zazwyczaj obcy kraj, inna kultura, ludzie, których nigdy wcześniej nawet nie widziałeś stają się dla ciebie  „rodziną”.  Często ryzykują własne życie by ratować życie innych, by nieść im pomoc i głosić słowo Boże. 

„Każdy ma w życiu swoje powołanie, właściwą misję. Dlatego nikogo nie można zastąpić ani też powtórzyć niczyjego życia!”

 Victor Frankl 

 

Komentarze są wyłączone.