Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

„Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

Październik 2019 rok

W Światowy Dzień Misyjny 2017 r. papież Franciszek na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoniego złożył list, w którym ogłosił, że październik 2019 roku zostanie Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym
Okazją do tego stała się setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego Maximum Illud. Tym dokumentem pragnął rozbudzić w całej społeczności Kościoła świadomość misyjnego obowiązku.

Mottem tego nadzwyczajnego miesiąca są słowa „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.
Papież zaznacza, że to wydarzenie ma na celu przyczynić się do rozbudzenia świadomości misji Ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia oraz duszpasterstwa. Wszystkim wiernym powinno zależeć na głoszeniu Ewangelii i przekształceniu wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne tak, aby wzrosło umiłowanie misji w świecie.

Logiem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego stał się krzyż, który swoimi ramionami obejmuje kulę ziemską, a poszczególne kolory, odwołują się do barw symbolizujących poszczególne kontynenty: żółty-Azja, zielony Afryka, biały- Europa, czerwony-Ameryka, niebieski-Australia i Oceania. 

 

Komentarze są wyłączone.