Dziś obchodzimy 15 rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Kardynał Stanisław Dziwisz zachęca do duchowej łączności, właśnie dzisiaj o godzinie 21.37, pisząc:

„Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa.(….) Gdy 15 lat temu św. Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc. Nasze ulice i świątynie wypełniał cichy szept rozmodlonych ludzi, którzy pragnęli być w tych dniach razem i jednoczyli się przy umierającym Papieżu, by towarzyszyć mu swoją miłością i w ten sposób podziękować za dar jego życia i świętości (…) On wiedział o tym, że odchodzi otoczony wielką rodziną, jak ojciec wśród kochających dzieci.(…) Wtedy poczuliśmy się osieroceni, ale potrafiliśmy wzajemnie się umacniać i szukać pocieszenia w Bogu, który jest Źródłem Życia. Czy potrafimy dziś – tak jak wtedy – trwać we wzajemnej miłości, we wspólnym nam wszystkim bólu i tęsknocie? Czy potrafimy szukać nadziei i czerpać siłę z prawdy, że wprawdzie nie możemy dziś fizycznie się spotkać, ale przecież nasza wspólnota jest realna i istnieje mimo zamkniętych drzwi naszych domów?”

Słowa Kardynała Stanisława Dziwisza, przywołują obraz z tamtych chwil, kiedy to w 2005 roku, do Domu Ojca odchodził Jan Paweł II. Mówi o tęsknocie, osieroceniu, ale też o tym jak ludzie potrafili się wspierać. Dzisiaj 15 lat później, nie możemy uczestniczyć w Mszach Świętych, z powodu ograniczeń związanych z COVID-19, nie możemy przyjąć Komunii Św., ten czas większość spędza w swoich domach w odizolowaniu, ale CHCIEĆ TO MÓC!!! 

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, duchowej łączności. Pamiętajcie… Chcieć to móc!!!, pomimo tego, że nie możemy zebrać się tłumnie pod oknem papieskim, w kościołach, czy innych miejscach, to w dobie tak zaawansowanych środków masowego przekazu możemy znaleźć wiele alternatyw do bycia razem. Jedną z nich może być chociażby TeoBańkologia. Zachęcamy do znalezienia kilku minut w tym szczególnym dniu, aby wspólnie za wstawiennictwem Naszego Wielkiego Rodaka, prosić Boga o ustanie pandemii. 

Transmisja na żywo znajduje się między innymi na Facebooku TeoBańkologia, a także pod niżej podanym linkiem; 

Komentarze są wyłączone.