8 września 2019 roku

Urodziny Matki Bożej 

Ewangelia nie mówi nam nic na tematu urodzin Maryi, po raz pierwszy na stronach Pisma Świętego Maryja pojawia się u Św. Mateusza, gdy ten wspomina o Niej w rodowodzie Pana Jezusa, podając Ją od razu jak Matkę Zbawiciela. Zatem dlaczego właśnie dziś 8 września kościół wspomina urodziny Matki Bożej? 

Kościół wspomina wiele wydarzeń, które nie zostały udokumentowane w Biblii, np. Wniebowzięcie NMP. Tradycja, która jest drugim z korzeni Objawienia, daje nam możliwości i podstawy do świętowania Narodzin Matki Mesjasza. 

Tradycja podaje, że Maryja była córką Anny i Joachima. Niestety nie wiadomo gdzie i kiedy przyszła na świat.  Przypuszcza się jedynie, że było to około 20 roku przed narodzeniem Chrystusa. Być może w  Jerozolimie, Betlejem lub Nazarecie. W pismach wspominających życie Maryi zamieszczono informacje, że jako kilkuletnia dziewczynka została ofiarowana w świątyni przez rodziców i tam również zamieszkała. Tak jak każdy bawiła się, dorastała i pomagała rodzicom, nie wiedziała nic o swoim szczególnym wybraniu.

 

Komentarze są wyłączone.