Wielki Czwartek charakteryzuje -Miłość

Wielki Piątek – Wiara

Wielka Sobota – Nadzieja

Wielka Niedziela – Radość

Przez tak, krótki czas, zaledwie kilku dni towarzyszą nam różne uczucia. Przechodzimy wraz z Jezusem przez kilka sytuacji Jego życia. Dziękujemy mu za sakramenty, które pozostawił, towarzyszymy Mu w Drodze Krzyżowej i okrutnym cierpieniu. Obchodzimy Jego pogrzeb, czekamy na Jego powtórne przyjście, a wreszcie doznajemy także radości z Jego Zmartwychwstania.

Z tej okazji życzymy, aby każdy z Nas zawsze kroczył przy boku Jezusa, abyśmy potrafili znaleźć Boga w każdy momencie życia.
Święta Wielkiej Nocy to czas licznych refleksji, otuchy, miłości i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i człowieka. 
Wielu Łask Bożych, niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości, niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, niech nauczy nas kochać bliźnich tak jak czynił to On. Życzymy by te Święta stały się chwilą, którą poświęcimy Bogu i bliskim, by w tym całym zamieszaniu znaleźć czas, na to co w życiu najważniejsze, byśmy potrafili kierować się drogą prawdy i pokoju. Wiary, nadziei i życzliwości…
Zdrowych, spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych Świąt Wielkanocnych!!!
Wesołego Alleluja!

„W swojej męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystus streścił historię każdego pojedynczego człowieka i wszystkich ludzi razem, przyjmując na siebie ciężar ich nędzy i grzechów oraz pomnażając u nich możność doskonalenia się i uświęcenia.”

Paweł VI

Komentarze są wyłączone.