18 kwietnia 2019 roku

Wielki Czwartek-Rozpoczęcie Triduum Paschalnego- Upamiętnienie ustanowienia dwóch sakramentów- Eucharystii i Kapłaństwa.

Dziś w kościele obchodzony jest Wielki Czwartek upamiętniający moment Ostatniej Wieczerzy podczas, której ustanowione zostały dwa sakramenty- Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem w kościołach katedralnych zostały odprawione Msze Krzyżma, w czasie których kapłani odnawiali swoje przyrzeczenia, a biskupi święcili oleje potrzebne do udzielania sakramentów. Wieczorem odprawiana jest uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej  Najświętszy Sakrament przenoszony jest do ciemnicy. 

W tym szczególnym dniu pamiętajmy o modlitwie za wszystkich kapłanów, siostry zakonne, a także misjonarzy i misjonarki, którzy ten piękny czas Świąt Wielkiej Nocy spędzają z dala od swoich rodzin niosąc Słowo Boże i pomoc w krajach, które jej potrzebują. 

W tym szczególnym dniu pragniemy życzyć Wam; dużo wytrwałości, wiary, gotowości do poświęceń, wyrozumiałości. Aby każdy dzień dodawał nowych doświadczeń. Otoczenia życzliwych ludzi, by w każdej sytuacji dobro zwyciężało ze złem, a każdy smutek przeradzał się w radość. Waszemu życiu niechaj towarzyszy Boża Łaska, Opieka Matki Najświętszej, Moc Ducha Świętego, sprawiedliwość i cierpliwość, a także uśmiech na każdy dzień niesionej posługi kapłańskiej i misyjnej. 

Komentarze są wyłączone.