19 lipca 2020 roku

XVI Niedziela Zwykła

„Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim”

Bóg sądzi sprawiedliwie i nie musi się tłumaczyć ze swoich wyroków, jednak… My, którzy patrzymy się na świat widząc triumfujących ludzi przewrotnych oraz biednych, którzy ciągle mają pod górkę zastanawiamy się, czy rzeczywiście Bóg ma pieczę nad wszystkimi? Bóg jest cierpliwy, wzywa do nawrócenia i czeka, czeka, czeka, aż my przyjdziemy do niego. 

Zazwyczaj martwimy się rzeczami nieistotnymi, ale prawda jest taka, że..

Kiedy umrzesz- nie martw się o swoje ciało, bo Twoi bliscy zrobią wszystko by je godnie pochować

Zapewne wielu pojawi się na Twoim pogrzebie, aby móc się pożegnać ten ostatni raz 

Może ktoś przesunie datę ślubu, odwoła imprezę, weźmie urlop- poświęci swój czas, czas, który jest najcenniejszą rzeczą, jaką możemy odszymać od drugiej osoby, aby zobaczyć jak Twoją trumnę powoli przysypuje ziemia. 

Twoje rzeczy, nawet te do których byłeś przywiązany zostaną rozdane, sprzedane, wyrzucone.

Twój komputer, telefon, zegarek, samochód… Twoje mieszkanie,ubrania, buty…

I wiesz co? Możesz być pewny, że świat się nie zatrzyma, nie zacznie płakać, nawet nie zatęskni za Tobą. 

W Twojej pracy zastąpi cię ktoś inny, z lepszym lub gorszym wykształceniem. Przejmie Twoje miejsce i być może dokona czegoś, czego Ty nie potrafiłeś zrobić. A  Twój majątek? Nie martw się, spokojnie- przejmą go spadkobiercy….

Osoby, które znały cię z widzenia widząc Twoją klepsydrę powiedzą „Biedny człowiek” i ruszą dalej. 

Twoi przyjaciele będą płakać przez kilka godzin, dni tygodni, a może nawet miesięcy, ale później na ich twarzach znów pojawi się uśmiech i będą żyli własnym życiem, już bez Ciebie. 

Ktoś dotknie twoich ubrań, usiądzie w Twoim ulubionym fotelu, zje przy Twoim stole, popatrzy na Twoje zdjęcie wiszące gdzieś na ścianie. Ból twojej rodziny potrwa jeszcze z rok, dwa, może pięć, później zdjęcia znajdą swoje miejsce gdzieś na dnie szafy, a ty staniesz się tylko wspomnieniem, Twoja historia dobiegnie końca na ziemi, rozpoczniesz nowe życie gdzieś po drugiej stronie brzegu. Tam wszystko co materialne traci swoją wartość. A w nowym miejscu będziesz potrzebował tylko Miłości- tej Miłości, którą podarowałeś drugiemu człowiekowi, tej Miłości którą darzyłeś Boga, tej Miłości, która pozostała w sercu. 

Więc póki żyjesz, póki jesteś właśnie tutaj-to ciesz się tym co masz, kochaj, zgłębiaj tajemnice Boga, żyj Bogiem, a także dla Boga, Spraw by Bóg stał się fundamentem, planem, bo On jest drogą, prawdą i życiem. 

 

Komentarze są wyłączone.